Vtěsnat na 1 papírJak vtěsnat den na jeden papír

30. prosince 2011

Při organizaci času mi pomáhá metoda jedné stránky. Každé ráno si napíšu na čistý papír všechny aktivity a úkoly, které bych chtěl a měl v rámci dne stihnout. Spřádám plány, třídím si myšlenky. Snažím se tím získat náskok před návalem každodenní operativy. Mám dobrý pocit z toho, že na nic nezapomenu a budu dělat to, co koresponduje s mými cíli.

Podle důležitosti a naléhavosti následně úlohy roztřídím do 3 kategorií. U každé z aktivit si napíšu písmeno A, B nebo C. Úlohami s nejvyšší prioritou začnu. Proto, abych na ně nemusel v průběhu dne myslet, netrápily mě a neměl jsem špatné svědomí, že je tlačím před sebou.

Jednotlivé splněné aktivity si na papíře následně přeškrtávám. Motivuju sám sebe tím, jak mi to pěkně ubývá. Úkoly kategorie A a B musím stihnout stůj co stůj. Pokud nezvládnu aktivitu ze skupiny třetí, přepíšu ji na nový papír pro následující den. Osvědčilo se mi do kategorie C zahrnovat i úlohy, které mě vyloženě baví a na které se těším. Nesmím však na ně sáhnout dříve, než budou výzvy ze skupin A a B vyškrtané.

 ~ Martin Čuba