Spolupráce ETON Business Consulting na projektu UNI CHANCE

Víte, že ETON Business Consulting se podílí také na výběru nejvhodnějších kandidátů na studentské stáže? Vybraní studenti vysokých škol se tak stanou členy firem Penta Investments, KPMG Česká republika, LEO Express a Česká spořitelna. Potřebujete také pomoci vybrat hodné lidi do týmu? Čtěte!

Jak poskytnout zpětnou vazbu efektivně

Někteří manažeři nevědí, jak zpětnou vazbu správně poskytnout, nejsou si jistí, co a jakým způsobem říci. Zpětná vazba by přitom měla být poskytována při plnění každého důležitějšího úkolu a v krátké neformální podobě je obsažena v každodenní komunikaci mezi zaměstnancem a jeho nadřízeným. Spolupráce s útvarem interní komunikace bývá v takovýchto případech efektivní a může být konkurenční výhodou dané firmy.

Jak odpovědět neúspěšnému žadateli o práci?

Manažer obchodního týmu musí mnohdy řešit i záležitosti, které mu nejsou osobně příjemné. Raději by sděloval pouze pozitivní zprávy. To však bohužel nemusí být vždy možné. Jak tedy odmítnout žadatele, který není pro námi hledanou pozici vhodný?

Záporka NE v našem rozhovoru

Nemáte chvilku? Nedáte si kávu? Nechtěl byste vyzkoušet náš nový výrobek? Nemámnedámnechci, děkuji. Začíná-li otázka obchodníka záporkou NE, záporná odpověď se zákazníkovi přímo nabízí – je tím prvním, co ho napadne, když naši otázku uslyší.

Plánování s novým obchodníkem

První týdny po nástupu nového obchodníka do společnosti jsou klíčové. Rozhodují o obchodníkově motivaci a o tom, jestli ve společnosti zůstane a jak bude produktivní. Není to jen manažer, kdo se v prvních týdnech utvrzuje, že vybral správně.

Demotivovaný obchodník

Vedete fungující obchodní tým s produktivními obchodníky, kteří mají dobré prodejní výsledky a adekvátní příjmy, ale přesto někteří zaujímají k týmu či společnosti negativní postoj? Jedním z důvodů demotivace může být fakt, že se obchodník necítí jako plnohodnotná součást firmy. Přečtěte si 3 tipy, jak této situaci předejít.